• PDF

Samokov 4*

samokov

Зима попуст-15% 
 
 

Hotel Samokov 4*, Borovets

Tип на соба

Цена за лице дневно

29.12.2017 - 04.01.2018

05.01.2018 - 12.01.2018 03.02.2018 - 16.02.2018

13.01.2018 - 02.02.2018 17.02.2018 - 26.02.2018

20.12.2017 - 28.12.2017 27.02.2018 - 31.03.2018

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

DBL     

54

57

40

45

35

39

28

33

Цената вклучува: Ноќевање на база ноќевање со појадок или полупансион за лице/дневно,користење на базен.
 
Попусти и Доплати:
 
·         Туристичка такса за престој 1€|дневно|возрасен ;
 
·         Новогодишна вечера 50€|возрасен;35деца до 12год.
 
·         1во дете од 0-04,99г. на дополнително легло со двајца возрасни БЕСПЛАТНО;
 
·         1во дете од 05-11,99г. на дополнително  или редовно легло со двајца возрасни-50% попуст;
 
·         Трет возрасен на дополнително легло -15% попуст.
 

 EARLY BOOKING:

·         -15% попуст за резервации до 31.10.2017 и 100% уплата до 05.11.2017
 
·         -10% попуст за резервации до 30.11.2017 и 100% уплата до 01.12.2017

 

Extras:
 
5=4, 7=6  за период на престој од 05.01-31.01.2018 и 01.03-31.03.2018
 
Eearly booking и extras не се комбинираат
 
 Минимум престој 5 ноќевања во период  28.12-03.01.2017;
 
 УСЛОВИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА:
 
·   Цените во табелата се однесуваат ПО ЛИЦЕ за соодветниот капацитет на сместување на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК/ ПОЛУПАНСИОН;
 
·         Резервација е задолжителна со уплата на аконтација во износ од 40% од вкупната сума;
 
·         Ваучер и доплата на аранжманот 10 дена пред поаѓање;
 
·         Цените во табелата се изразени во Евра плаќање се врши денари по курс 1€ =62,00мкд;
 
 
 
You are here

НАШИТЕ ПОНУДИ НА ВАШИОТ ЕМАИЛ

Visa-MasterCard-American-expressSTB-Flaer-Baner

ПЛАЌАЊЕ ДО 6 РАТИ БЕЗ КАМАТА !!

најава

  • Адреса: Даме Груев 7 - Градски зид
  • Тел: (++ 389) 2 3 222 437
  • Website: www.metropoliten.com.mk

Add me to Skype