БАНСКО'17/18

BANSKOSKIMAP

БАНСКО – Градот под Рила и Пирин Планина која е под заштита на УНЕСКО.

Оддалечен е од Софија окулу 170км. а од Скопје окулу 260км. и иако релативно млад, надалеку е познат како скијачки центар со одлични временски услови, активен дневен и ноќен живот како и по патеките кои се подобни како за почетници така и за врвни скијачи.
Ски сезоната трае од декември до април а скијачките патеки се на височина од 960 – 2.600м.
Гондола долга 6км. го поврзува туристичкиот центар со ски терените на планината Пирин.
 
premierRS regnumRS luckyRS vihrenpalaceRS
PREMIER LUXURY RESORT 5*  REGNUM 5* LUCKY 5* VIHREN PALACE 4*
 asteraRS  PIRINRS  BANSKOSPARS  straziteRS
 ASTERA HOTEL SPA 4*   PIRIN HOTEL 4*  BANSKO SPA HOLIDAYS 4*  HOTEL STRAZHITE 4*
LionBanskoRS GEORGEST rs perunRES MURITERS
LION HOTEL 4*  ST.GEORGE SKI&SPA 4* PERUN PLATINUM CASINO 4* MURITE CLUB 4*
 
 
 
 
 
 
Филтер по Наслови     Прикажи # 
# Име на хотелот
APARTHOTEL "LUCKY" 5*
VIHREN PALACE 4*
STRAZHITE HOTEL 4*
ASTERA HOTEL 4*
LION HOTEL 4*
MURITE CLUB HOTEL 4*
BANSKO SPA HOLIDAYS 4*
PIRIN HOTEL 4*
PERUN HOTEL 4*
St.GEORGE SPA 4*
REGNUM & SPA HOTEL 5*
PARK HOTEL GARDENIA 4*
KATARINO SPA 4*
 
You are here

НАШИТЕ ПОНУДИ НА ВАШИОТ ЕМАИЛ

Visa-MasterCard-American-expressSTB-Flaer-Baner

ПЛАЌАЊЕ ДО 6 РАТИ БЕЗ КАМАТА !!

најава

  • Адреса: Даме Груев 7 - Градски зид
  • Тел: (++ 389) 2 3 222 437
  • Website: www.metropoliten.com.mk

Add me to Skype