Понуди

 • ОЛИМПИСКА РИВИЕРА"16

   

   CRONWELL PLATAMON RESORT 5*
  MEDITERRANEAN VILLAGE RESORT 5*
  LITOHORO OLYMPUS RESORT 4*+ 
   POSEIDON PALACE 4*+
  cronwellplatamonRS mediterraneanvillageRS LITOHORORS poseidonRS

   

   

 • КАСАНДРА ХОТЕЛИ'18

   KASSANDRA BANNER

  renaissance-hanioti-resort 78548 resized

  219 kassandra-palace 101151RES 112 olympion-sunset 80931RES possidi hol RES 
  RANAISSANCE HANIOTI 5*  KASSANDRA PALACE 5* OLYMPION SUNSET 5*  POSSIDI HOLIDAYS 5*
   97 pomegranate-spa-hotel 73070res  ISTION  RAHONIRES  melathron rs
   MIRRAGIO THERMAL SPA 5*  ISTION CLUB SPA 5* CRONWELL RACHONI PARK 5*   AEGEAN MELATHRON SPA 5*
   ALKION RES  alexander res  athos rs  pallini rs
  WHITE SUITES RESORT AFYTOS 4*  ALEXANDER THE GREAT 4*  ATHOS PALACE 4*   PALLINI BEACH 4*
   AMMON rs  lesse rs  potideapalaceres  portes rs
   AMMON ZEUS 4*  LESSE 4*  POTIDEA PALACE 4*+  PORTES BEACH 4*
   mendi rs  afitis rs  hanioti melathron rs  haniotipalaceRS
   MENDI 4*   SIMANTRO BEACH 4*  HANIOTI MELATHRON 4*   TRESOR SOSOURAS(Ex.Hanioti P) 4*
   ostriaRS  flegraRS  AQUABOMO RS  palladiumRS
  OSTRIA SEA SIDE 4*   FLEGRA PALACE 4*  BOMO CLUB AQUA MARE 3* IMPERIAL SKIONI 3*+
   IrisSiviriRS  kassandraMareRS  atrium rs  leonidasRS
   IRIS SIVIRI 3*  KASSANDRA MARE 3*    ATRIUM 3*+ KRIOPIGI  BEACH HOTEL 4*
   BomoCosma RS  bellagioRS  calupsohaniotiRS  kassandraBayRS
   BOMO CLUB OLIMPIC KOSMA 3*  BELLAGIO FURKA 3*  AL MARE POLICHRONO 2*+  LIOTOPI HOTEL OLYMPIADA 2*+
   ioliRS  artemisRS
   IOLI APARTMENTS FOURKA  ARTEMIS APARTMENTS 

   

   

 • БАНСКО'17/18

  BANSKOSKIMAP

  БАНСКО – Градот под Рила и Пирин Планина која е под заштита на УНЕСКО.

  Оддалечен е од Софија окулу 170км. а од Скопје окулу 260км. и иако релативно млад, надалеку е познат како скијачки центар со одлични временски услови, активен дневен и ноќен живот како и по патеките кои се подобни како за почетници така и за врвни скијачи.
  Ски сезоната трае од декември до април а скијачките патеки се на височина од 960 – 2.600м.
  Гондола долга 6км. го поврзува туристичкиот центар со ски терените на планината Пирин.
   
  premierRS regnumRS luckyRS vihrenpalaceRS
  PREMIER LUXURY RESORT 5*  REGNUM 5* LUCKY 5* VIHREN PALACE 4*
   asteraRS  PIRINRS  BANSKOSPARS  straziteRS
   ASTERA HOTEL SPA 4*   PIRIN HOTEL 4*  BANSKO SPA HOLIDAYS 4*  HOTEL STRAZHITE 4*
  LionBanskoRS GEORGEST rs perunRES MURITERS
  LION HOTEL 4*  ST.GEORGE SKI&SPA 4* PERUN PLATINUM CASINO 4* MURITE CLUB 4*
   
   
   
   
   
   
 • БОРОВЕЦ'17/18

  ski-mapborovetsweb

  БОРОВЕЦ - лежи на северните падини на планината Рила на надморска височина од 1350 метри и има одлична локација, земајќи го предвид фактот што е во непосредна близина на највисокиот планински врв на Балканот, Мусала (2925м) и на само 72 км одалеченост од Софија. Падините околу Боровец се покриени со снежна покривка од преку 1,5 метар во периодот од Ноември до Мај, по што се приметува дека овде зимската сезона трае повеќе од пололвина година. Со околу 40 км ски патеки модерно опремени со сета потребна ски инфраструктура, Боровец претставува одлично место за одмор и забава.

   
  FestaWinterRS festachamRS SAMOKOV rila
  FESTA WINTER PALACE 5*  FESTA CHAMKORIA 4* SAMOKOV HOTEL 4* RILA HOTEL 4*
   IGLIKARS  lionborovetsrs  janakievRS  RADINASRS
  IGLIKA PALACE 4*  LION 4*  YANAKIEV HOTEL 4* RADINA'S WAY 4*
   
  ela1 borovets hillsRS
  HOTEL ELA 3* BOROVETS HILLS 5*
   

    
   
   
   
 • ПАМПОРОВО 16/17

  pamporovoskimap

  pamporovo ORLOVETS perelik
  PAMPOROVO HOTEL 5* ORLOVETZ HOTEL 5* PERELIK PALACE 4*
  finlandia orfeus mursalitsa
  FINLANDIA 4* ORPHEUS HOTEL 4* MURSALITSA 3*

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • ШПАНИЈА ЛЕТО'17

  COSTA BRAVA  Коста Брава, најпознатото и најпосетеното одморалиште во Шпанија со крајбрежје долго 40km, се наоѓа северно од Барселона. Во нашата понуда Ви нудиме сместување во познатиот туристички места како што Lloret de Mar, Blanes, Calella, Santa Susanna, Tosa de Mar . Крајбрежјето на Каталонија не го красат само долгите урбани и песочни плажи полни со туристи, овде ќе Ве фасцинираат скриените заливи и прекрасната природа. Северниот дел на Коста Брава е дијамант на западниот Медитеран. Најубавиот дел од брегот се "Плажите на златниот триаголник", места кои успеале да го задржат шармот и убавината на стари пристаништа и рибарски населби препознатливи по релаксираната атмосфера и одлична локална кујна.  Во оваа област се и местата кои треба да се издвојат по своето значење: Гирона - кој е еден од најстарите градови во Каталонија со прекрасна еврејска населба, Фигуерас - родното место Салвадор Дали, Empuries - антички град од грчко - римскиот период. Главните туристички центри во оваа област се: Rose, Palamos, Platja d'Aro, Tossa de Mar, Lloret de Mar и Blanes.

  LORET DEL MAR Епицентарот на забавата      2h. 40min. | Skopje - Barcelona  1h. 5min.  Barcelona - Lloret de Mar превозот е вклучен во цената

  Нема доволно зборови што можат да го опишат најпопуларното туристичко место во регионот на Коста Брава. На 75км североисточно од Барселона околу 40 000 жители, Лорет де Мар претставува втор град по големина на Каталонија. Најпосетената, а воедно и најпопуларната плажа на која гордо се вее синото знаме (за чистота) се наоѓа токму овде. Ноќните барови, дискотеки, ресторани, продавници, кафулиња, различните категории на хотели, претставуваат мотив за туристичка посетеност од сите страни на светот. Љубителите на игри на среќа, истата може да ја побараат во казината кои се наоѓаат тука.

  BLANES од рибарско село до туристичка дестинација 2h. 40min. | Skopje - Barcelona  1h. 8min. 
   
  На околу час и половина возејќи од Барселона по брегот на Коста Брава (70км), се наоѓа туристичкото место Бланес кое едностевно плени со неговата убавина. Песочните и карпестите заливи, остатоците од минатото, античките објекти, средновековниот замок и ботаничките градини кои претставуваат гордост за локалните жители се доволно за почеток на незаборавен летен одмор. Овде времето застанува, денот е долг, а сончањето и игрите на плажа, кафе или ручек во рестораните и кафулињата вдолж шеталиштето, како и ноќната забава, се неизбежен дел од ова место.

  CALELLA   духот на забавата  2h. 40min. | Skopje - Barcelona  57min. Barcelona - Calella превозот е вклучен во цената

  Посетете ги ноќните барови и дискотеки и веднаш ќе сфатите зашто Калела претставува “рај” на диско забавата. Денот исполнет како и фотоапаратот кој ќе ги забележи сите прекрасно поминати моменти во овој дел од светот.J Дневни активности и спортови на вода, игри на плажа, активности за деца, богат ноќен живот - за оние кои имаат енергија повеќе JЛетувањето во Калела може да се опише само со еден збор – забава! Или можеби со два – многу забава!

  SANTA SUSANNA   **  PINEDA DEL MAR    

   

 • БОРОВЕЦ 15/16

  ski-mapborovetsweb

 • АТОС ХОТЕЛИ '16

  alexandrosRS aristotelesRS agionissiRS xeniaRS
  ALEXANDROS PALACE SUITES 5* ARISTOTELES HOLIDAY 4* AGIONISSI RESORT 4* XENIA OURANOPOLIS 4*
  akrathosRS  aktiRS  sunriseamRS  thalassaRS
  AKRATHOS RESORT 3*+  AKTI OURANOPOLI 3*  SUNRISE AMOULIANI 3*  THALASSA AMOULIANI 2*+

 • СИТОНИЈА ХОТЕЛИ '16

   

   

  sitoniaBANNER

  melitonRS

  sithoniaRS SERMILIA RS lagomandraBRS 
  PORTO CARRAS MELITON 5*  PORTO CARRAS SITHONIA 4*+ CRONWELL SERMILIA 5*  LAGOMANDRA BEACH 4*
   LAGOMANDRAHOTELrs  villageMareRS  BLIEDOLPHIN RS  bomoassaRS
   LAGOMANDRA HOTEL 4*  VILLAGE MARE 4* BLUE DOLPHIN 4*   BOMO CLUB ASSA MARIS 4*
   toroniblueRS  sithvillageRS  DIAPOROS RS  ELEA RS
   TORONI BLUE SEA 4*  SITHONIA VILLAGE 3*  DIAPOROS HOTEL 3* ELEA VILLAGE 3*
   simeonRS  melissaRS  liliannRS  stefaniRS
  SIMEON HOTEL 3* MELISSA PSAKOUDIA 2*+ LILI ANN VILLAGE 2*+ STEFANI HOTEL *2+ 
   makedonRS
   MAKEDONOS HOTEL 2*+   
   
   
   

   

   

 • КРФ ЈОНСКО МОРЕ

  mappa-corfu

 • ЕВИА

  evia

You are here

НАШИТЕ ПОНУДИ НА ВАШИОТ ЕМАИЛ

Visa-MasterCard-American-expressSTB-Flaer-Baner

ПЛАЌАЊЕ ДО 6 РАТИ БЕЗ КАМАТА !!

најава

 • Адреса: Даме Груев 7 - Градски зид
 • Тел: (++ 389) 2 3 222 437
 • Website: www.metropoliten.com.mk

Add me to Skype